Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Kumulacja Aktywności Fundacja Lotto

W naszym Dojo odbywają są zajęcia programu “Kumulacja Aktywności”, którego organizatorem jest Fundacja Lotto, a realizację przeprowadza Sensei Sebastian Końcowik.

Program to całkowicie bezpłatne zajęcia ogólnosportowe dla dzieci i młodzieży 11-15 lat, prowadzone przez Mistrzów Sportu. Celem Programu jest zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców – olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą.

Cieszymy się i dumni jesteśmy, że nasz Sensei i jego autorski program zyskuje uznanie oraz zaufanie Fundacji, i od kilku lat jest wybierany w drodze konkursu do prowadzenia tych zajęć.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat do udziału w Programie.
Poniedziałek i środa o godz. 17:30

Program Kumulacja Aktywności został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia. W ramach Programu zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w 50 grupach na terenie całego kraju.
Prowadzący wybierani są w konkursie, a prowadzone przez nich zajęcia są różnorodne, realizowane na podstawie autorskiego projektu przedstawionego w składanym do Programu wniosku. Dodatkowo na zajęciach realizowane są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które przyczyniają się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym, uczą jak zapobiegać nieprawidłowym postawom i powstawaniu zaburzeń statyki ciała. Należy podkreślić, że dziecko zdrowe fizycznie ma większe możliwości do rozwoju intelektualnego oraz większe chęci do podejmowania różnych działań społecznych.
Program Kumulacja Aktywności współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.”