Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Integracja Europejska Karateków z Polski i Czech

Celem projektu było podniesienie świadomości młodych ludzi na temat korzyści płynących ze zdrowego stylu życia poprzez różne formy aktywności fizycznej. Oraz integracja młodzieży z Polski i Czech trenującej karate. Główną misją projektu jest przekazanie przesłania, że aktywność fizyczna utrzymuje ludzkość w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej oraz przedłuża życie jednostki. Dlatego zorganizowaliśmy dwa trzydniowe spotkania. Odbyły się dwa weekendowe spotkania – jedno w Czechach i jedno w Polsce. Podczas tych spotkań przeprowadziliśmy szereg działań mających na celu promocję sportu jako alternatywy dla spędzania wolnego czasu – stąd powstanie filmu promującego zdrowy, aktywny, sportowy tryb życia. W projekcie wzięło udział 40 osób, czyli nieco więcej niż pierwotnie planowaliśmy. Efektem tych działań jest większa świadomość młodych ludzi na temat korzyści płynących z aktywności fizycznej. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani, aktywnie i entuzjastycznie uczestniczyli w projekcie. Nie było też problemów ze zgromadzeniem uczestników projektu. W przyszłości planujemy organizować podobne zajęcia, ponieważ młodzieży bardzo się to spodobało i już deklarują chęć udziału w kolejnych spotkaniach. W ramach programu powstał film promujący aktywność sportową i integrację europejską. Film i relacja z imprezy były dystrybuowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych karatekontra.pl i www.karatetekly.cz. 

Miło jest nam poinformować ze w terminach od 14 września 2022r. do 27 stycznia 2023 będziemy realizować program pod nazwą Integracja Europejska karateków z Polski i Czech.

Fundatorem realizacji programu jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki a parterem międzynarodowym Klub Karatedo Stekly.

www.visegradfund.org


We are pleased to announce that the dates from September 14, 2022. until January 27, 2023 we will be implementing a program called European integration of karate fighters from Polend and the Chech Republic

The founder of the program is The International Visegrad Fund and the international partner is the Karatedo Club Stekly from the Czech Republic.

www.visegradfund.org

W dniach 21-23 października odbył się Wspólny weekend w ramach współpracy z Karatedó Steklý. Realizujemy projekt dzięki któremu młodzież z Polski i Czech może realizować swoją pasję jaką są treningi japońskiego karate, poznać się osobiście, wymieniać doświadczeniami, nabywać umiejętności językowych, poznawać kulturę i historię… Okoliczności ku temu są wręcz idealne. Dziękujemy gospodarzom tego spotkania – stronie Czeskiej pod przewodnictwem Sensei Jan Stekly 5 Dan JKA za zapewnienie nam doskonałych warunków. Kolejne spotkanie w ramach naszego projektu odbędzie się z początkiem grudnia w Polsce. Projekt finasowane przez International Visegrad Fund.

Kolejne spotkanie w ramach tego projektu odbędzie się w Żarach 2-4 grudnia.

1,5% PODATKU

Prosimy o przekazanie 1,5% podatku na nasz Klub! 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nazwę organizacji: Klub Karate Kontra i nr KRS 0000 342 663

Aktualności