Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Jesteśmy zrzeszeni w Japan Karate Association Polska

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Nasz Klub

Klub Karate "Kontra" w Żarach jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej. W naszym klubie trenuje głównie dzieci [od 5 roku życia] i młodzież, oraz dorośli. Klub posiada swoją sale -  Dojo w Żarach, ul. Słowackiego 4 J, II piętro. Prowadzimy również specjalne zajęcia dla najmłodszych dzieci w żarskich przedszkolach. 

Naszym celem jest propagowanie oryginalnego japońskiego karate, czyli karate shotokan. Organizujemy zawody sportowe, imprezy rekreacyjno-kulturowe, obozy sportowe i szkolenia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Możliwość lekcji indywidualnych. Zajęcia odbywają się pod okiem Sebastiana Końcowika 4 Dan, instruktora Karate, medalisty Mistrzostw Polski i Europy.

Dodatkowo kadrę instruktorską tworzą Magdalena Malinowska 2 Dan i Martyna Grajcar 1 Dan JKA  - medalistki Mistrzostw Polski, Europy i Zawodów Międzynarodowych, oraz Bartłomiej Malinowski 1 Dan JKA pełniący jednocześnie  funkcje wiceprezesa i managera Kluby.

Karate jest sztuką samoobrony bez użycia broni. Opiera się na maksymalnym wykorzystaniu możliwości całego ciała. Ćwiczący uzyskuje pewność siebie, opanowanie i umiejętność samoobrony. Karate może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. 

Uprawianie tej sztuki powoduje, iż pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego oraz oddechowego.

Karate zostało uznane za najbardziej ogólnorozwojową dyscyplinę, wpływającą na harmonijny rozwój ciała ludzkiego. Prowadzone, niezależne badania w USA i Japonii wskazują, że tylko uprawiający dalekowschodnie sztuki walk są wolni od narkotyków i dopingu.