Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Mistrzostwa Europy JKA Juniorów i Seniorów – Norwegia

Dnia 6 Marca odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate organizowane przez federację JKA w Norwegii. Wystartowała w nich polska kadra, w której znalazła się zawodniczka naszego klubu Kamila Skałacka.

 

Nie udało się naszej zawodniczce Kamili Skalackiej zdobyć medali. Bardzo cieszymy się, że udało się to naszym przyjaciołom z kumite drużynowym, w składzie: Jakub Malicki, Marcin Kosmalski i Maciej Kosmacz. Panowie w pięknym stylu pokonali bardzo mocnych Niemców i Włochów, i tak jak w przypadku indywidualnego startu Jakuba Jakub Malicki ulegli jedynie bezkonkurencyjnym Rosjanom. Cieszymy się, że możemy reprezentować nasz Kraj i być częścią wspaniałej rodziny japońskiego karate w ranach organizacji JKA, które to jest uznane przez Rząd Japonii za dobro kultury narodowej, a to wszytko dzięki Prezesowi JKA Polska Mariusz Jerzy Jewdokimow – dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim tym, którzy wspierają nasze działania – formom, instytucjom, prywatnym darczyńcom, Urząd Miejski Żary, przyjaciołom.

Nie zwalniamy tempa, bowiem widzimy ogromny potencjał i wartość w dalszym rozwoju w tej szlachetnej, pięknej sztuce walki! Cały czas trwają mocne przygotowaniem do Mistrzostw Europy Dzieci i Weteranów, które rozegrane zostaną w czeskim Kadaniu pod koniec maja. Gdzie tylko nasz Klub wystawi aż 18 zawodników.