Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

O sukcesach Kamili i Nikoli

Podsumowanie startów Naszych zawodniczek podczas Mistrzostw Europy w Karate Fudokan Kraków, Tauron Arena 14-15.10.2016r. Zawody te odbyły się podczas Festiwalu Karate – jeden z największej imprezy tego typu, gdzie na kilkunastu matach rywalizowali zawodnicy z całego świata w kilku stylach karate.

Kamila Skałacka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów w fukugo – wszechstronna konkurencja – dwubój gdzie zawodnik musi wykazać się umiejętnościami w kata i kumite. W kata indywidualnym mimo wysokiej formy nie udało się Kamili niestety przejść do kolejnych rund. O medal otarła się w konkurencji kumite, gdzie przegrała walkę o wejście do półfinału, która notabene większość czasu dominowała. Kamila powołana była również do kumite drużynowego juniorek, ale ostatecznie jej drużyna nie wystartowała ze względu na kontuzje zawodniczek.

Nikoletta Dzióba zdobyła złoty medal w kumite drużynowym młodzieżowców. Również świetny występ miała wraz ze swoim partnerem Michałem Pyszniakiem w Eb-bu kobieta/mężczyzna, jednakże sędziowie dopatrzyli się błędów, których nie widać nawet na nagraniach… Był to niesamowicie emocjonujący czas! Jesteśmy bardzo dumni z dziewcząt! Ich medale to efekt wielu lat, regularnych treningów, zaangażowania i konsekwentnej realizacji planów! Oczywiście nie zabrakło delegacji klubowej, która bardzo mocno dopingowała nasze zawodniczki i innych reprezentantów polski! Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, którzy wspierają Klub!