Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

I Turniej Karate Tradycyjnego 2013

Sebastian Końcowik uplasował się na czwartej pozycji w I Turnieju Karate Tradycyjnego 2013. Zawody rozegrano 2 lutego w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś.” PLKT to cykl trzech turniejów, gdzie 8 zawodników wyłonionych uprzednio w otwartych eliminacjach rywalizuje o prawo startu w VII Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym (15 czerwca 2013 r., Lublin). Zawody ligowe wymagają dużej wszechstronności, bowiem rywalizacja odbywa się zarówno w kata (układy) i kumite (walka).

W dniach 30.01-03.02.2013 Sebastian Końcowik i Nikoletta Dzóba z Klubu Karate Kontra Łęknica przebywali na seminarium dla posiadaczy brązowych i czarnych pasów w „Dojo Stara Wieś” . Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie.

Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki. Szkolenie prowadził wiceprezes międzynarodowej federacji Karate Włodzimierz Kwieciński 7 Dan, oraz Nelson Carlos 6 Dan z Urugwaju.