Flat Preloader Icon Ładuję stronę...
Buy Now
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20.00
$17.00

Mistrzostwa Europy JKA 2026 Bergen, Norwegia 8–9 maja 2026

Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie i zgromadziły reprezentacje z aż 23 krajów Europy. Dla reprezentacji Polski był to czas ogromnych emocji, sportowej walki, cennego doświadczenia i wielu powodów do dumy.

Nasza kadra wraca z Norwegii z dorobkiem aż 8 medali:
🥇 1 złoty medal
🥈 1 srebrny medal
🥉 6 brązowych medali

Pierwszy dzień mistrzostw należał do młodszej kadry i przyniósł Polsce aż 7 medali. Był to świetny występ naszych juniorów i młodszych zawodników, którzy pokazali ogromny charakter, determinację i bardzo wysoki poziom sportowy.

Największy sukces indywidualny odniósł Gracjan Końcowik, zdobywając 🥇 złoty medal w kata indywidualnym chłopców juniorów – 16–17 lat.

Medale indywidualne wywalczyli również:
🥉 Nadia Wojakowska – kata indywidualne 14–15 lat
🥉 Filip Przychodzki – kumite indywidualne 14–15 lat (Klub Samuraj Wielkopolska) 
🥉 Wiktor Końcowik – kumite indywidualne 14–15 lat

Ogromne powody do dumy dały również nasze drużyny kumite, które stanęły na podium w rywalizacji drużynowej:

🥈 Kumite Team chłopców Juniors 16–17 lat:
Gracjan Końcowik
Gabriel Sobczak
Kacper Rudziewicz
Aleksander Sadło

🥉 Kumite Team chłopców Youth 14–15 lat:
Nikodem Szulc (Klub Samuraj Wielkopolska)
Wiktor Końcowik
Filip Przychodzki

Tymon Baca (Klub Samuraj Wielkopolska)

🥉 Kumite Team dziewcząt Juniors 16–17 lat:
Aleksandra Karbowska (Dragosfera Łódź)
Karolina Janczyk (Dragosfera Łódź)
Julia Tatarynowicz (Dragosfera Łódź)
Maria Walukiewicz

Warto jeszcze odnotować szóstą lokatę Blanki Merk w kata kadetek.

Drugi dzień mistrzostw przyniósł nieco sportowego niedosytu. Nasi starsi zawodnicy byli bardzo blisko medali i pokazali wysoki poziom.

Powody do radości dał nam natomiast Maciej Kosmacz z Samuraj Wielkopolska Klub Karate Shotokan, który wywalczył 🥉 brązowy medal w kumite seniorów.

Martyna Grajcar odpadła przed samą strefą medalową po bardzo trudnej walce z późniejszą mistrzynią Europy z Norwegii. Wojciech Dziedzioła zakończył rywalizację tuż przed walkami medalowymi, a Celin Wunsche i Martyna Kaj pewnie awansowały do najlepszej ósemki w kata, jednak nie udało się wejść do finału.

Choć drugi dzień pozostawił pewien niedosyt, cały wyjazd do Bergen możemy uznać za bardzo wartościowy i udany. Nasi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, ducha walki i serce do karate. 

Naszym celem jest reprezentowanie najwyższych możliwie standardów japońskiego karate JKA.  W tym kierunku polska kadra chce dalej się rozwijać i konsekwentnie budować swoją pozycję na arenie międzynarodowej.

Polską ekipę podczas mistrzostw reprezentowali godnie również sędziowie:
Mariusz Jewdokimow — Prezes i  Chief Instructor JKA Polska, oraz Dawid Borodo.

Trenerami na mistrzostwa byli:
Sebastian Końcowik – Trener Kadry
Magdalena Malinowska
Piotr Figura – Dragosfera Łódź 
Marcin Kosmalski – Samuraj Wielkopolska 
Bartłomiej Malinowski
Martyna Grajcar

Dziękujemy za wsparcie, pracę i zaangażowanie!

Dziękujemy także wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz osobom wspierającym Klub Karate Kontra i reprezentację Polski. Wasze wsparcie i trzymanie kciuków były dla nas bardzo ważne.

Wracamy bogatsi o doświadczenie, jeszcze bardziej zmotywowani i gotowi do dalszej pracy!