Jesteśmy zrzeszeni w Japan Karate Association Polska
Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.
Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie i zgromadziły reprezentacje z aż 23 krajów Europy. Dla reprezentacji Polski był to czas ogromnych emocji, sportowej walki, cennego doświadczenia i wielu powodów do dumy.
Nasza kadra wraca z Norwegii z dorobkiem aż 8 medali: 1 złoty medal 1 srebrny medal 6 brązowych medali
Pierwszy dzień mistrzostw należał do młodszej kadry i przyniósł Polsce aż 7 medali. Był to świetny występ naszych juniorów i młodszych zawodników, którzy pokazali ogromny charakter, determinację i bardzo wysoki poziom sportowy.
Największy sukces indywidualny odniósł Gracjan Końcowik, zdobywając złoty medal w kata indywidualnym chłopców juniorów – 16–17 lat.
Medale indywidualne wywalczyli również: Nadia Wojakowska – kata indywidualne 14–15 lat Filip Przychodzki – kumite indywidualne 14–15 lat (Klub Samuraj Wielkopolska) Wiktor Końcowik – kumite indywidualne 14–15 lat
Ogromne powody do dumy dały również nasze drużyny kumite, które stanęły na podium w rywalizacji drużynowej:
Kumite Team chłopców Juniors 16–17 lat:Gracjan KońcowikGabriel SobczakKacper RudziewiczAleksander Sadło
Kumite Team chłopców Youth 14–15 lat:Nikodem Szulc (Klub Samuraj Wielkopolska)Wiktor KońcowikFilip PrzychodzkiTymon Baca (Klub Samuraj Wielkopolska)
Kumite Team dziewcząt Juniors 16–17 lat:Aleksandra Karbowska (Dragosfera Łódź)Karolina Janczyk (Dragosfera Łódź)Julia Tatarynowicz (Dragosfera Łódź)Maria Walukiewicz
Warto jeszcze odnotować szóstą lokatę Blanki Merk w kata kadetek.
Drugi dzień mistrzostw przyniósł nieco sportowego niedosytu. Nasi starsi zawodnicy byli bardzo blisko medali i pokazali wysoki poziom.
Powody do radości dał nam natomiast Maciej Kosmacz z Samuraj Wielkopolska Klub Karate Shotokan, który wywalczył brązowy medal w kumite seniorów.
Martyna Grajcar odpadła przed samą strefą medalową po bardzo trudnej walce z późniejszą mistrzynią Europy z Norwegii. Wojciech Dziedzioła zakończył rywalizację tuż przed walkami medalowymi, a Celin Wunsche i Martyna Kaj pewnie awansowały do najlepszej ósemki w kata, jednak nie udało się wejść do finału.
Choć drugi dzień pozostawił pewien niedosyt, cały wyjazd do Bergen możemy uznać za bardzo wartościowy i udany. Nasi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, ducha walki i serce do karate.
Naszym celem jest reprezentowanie najwyższych możliwie standardów japońskiego karate JKA. W tym kierunku polska kadra chce dalej się rozwijać i konsekwentnie budować swoją pozycję na arenie międzynarodowej.
Polską ekipę podczas mistrzostw reprezentowali godnie również sędziowie:Mariusz Jewdokimow — Prezes i Chief Instructor JKA Polska, oraz Dawid Borodo.
Trenerami na mistrzostwa byli:Sebastian Końcowik – Trener KadryMagdalena MalinowskaPiotr Figura – Dragosfera Łódź Marcin Kosmalski – Samuraj Wielkopolska Bartłomiej MalinowskiMartyna Grajcar
Dziękujemy za wsparcie, pracę i zaangażowanie!
Dziękujemy także wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz osobom wspierającym Klub Karate Kontra i reprezentację Polski. Wasze wsparcie i trzymanie kciuków były dla nas bardzo ważne.
Wracamy bogatsi o doświadczenie, jeszcze bardziej zmotywowani i gotowi do dalszej pracy!
Prosimy o przekazanie 1,5% podatku na nasz Klub! Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nazwę organizacji: Klub Karate Kontra i nr KRS 0000 342 663