Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Poznajcie Mateusza

Jest jedną z osób najwięcej trenujących w Naszym Klubie. Na zajęcia uczęszcza 5-6 razy w tygodniu. Nigdy nie opuszcza treningu. Ćwiczy zarówno karate – ma dziś zielony pas jak i CrossFit. Niemal co dzień godzinny trening karate potem zajęci CF. Czasem dodatkowo rano siłownia. Potrafi wykonać 123 przysiady w dwie minuty – tak, tak, jeden pełen przysiad zajmuje mu mniej niż jedną sekundę.

Mateusz przyszedł do mnie na zajęcia w czerwcu 2009r. jako, że było to przed wakacjami, koniec sezonu, powiedziałem mu by rozpoczął ćwiczenia od września. Pomyślałem, że chłopak nie wie co mówi – chce trenować karate, a mieszka około 8 km od Sali i na treningi ma zamiar przyjeżdżał rowerem. Nie jestem dumny z tego co sobie o nim pomyślałem, ale jakoś żal mi się go zrobiło więc podarowałem mu książkę o karate. Myślałem, że go więcej nie zobaczę, ale Mateusz przyszedł we wrześniu i od tego czasu regularnie trenuje.

Mało jest rzeczy które Mateusza zniechęcają, chyba nie ma ich wcale. Śnieg, deszcze, mróz – Mateusz przyjedzie rowerem, bądź przyjdzie na piechotę. Bardzo cieszy się z swoich postępów – pierwsze opanowane kata, kata mistrzowskie, pierwsze podciągnięcie na drążku itp. Ostatnio podczas jednego treningu podciągnął się na drążku, w seriach 100 razy. Nie jest tak, że to wszystko przychodzi mu łatwo. Na pewno nie!

Mateusz w dzieciństwie miał poważną operację. Śrubka utknęła mu w płucach. Doszło do nie dotlenienia. Usunięto kawałek płuca. Ale on się nie uskarża, chce i rozwija swoje umiejętności. Największą chyba radość ma z tego, że może przebywać z innymi ludźmi, bardzo lubi poznawać i rozmawiać z każdym. Sport – Klub Karate Kontra jest dla niego alternatywą wobec budki z piwem. Uwielbia wyjazdy na obozy i turnieje. We wrześniu 2013r. brał udział w turnieju gdzie startowali najlepsi zawodnicy karate w Polsce, było to dla niego duże przeżycie. Mógł wyjść na mate i zaprezentować kata. Dziś Mateusz jest naszym przyjacielem, jeździ ze mną na treningi, czasem wpada do nas do domu na herbatkę. Klub Karate Kontra jest stowarzyszeniem o statucie organizacji pożytku publicznego i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z Naszego Zawodnika Mateusza.