Flat Preloader Icon Ładuję stronę...

Klub Karate Kontra w Żarach

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie ciało ludzkie.

Sierpień aktywności naszego klubu

Sierpień to w aktywnościach Naszego Klubu czas obozów i szkoleń i tak w dniach 3-9.08.2014r. odbył się Letni Klubowy  Obóz Karate i CF. To był najlepszy obóz! Te słowa słyszę niemal po każdym Naszym obozie Ale rzeczywiście ten był wyjątkowo udany. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za udział i dokonać małego podsumowania tego co działo się przez te parę dni sierpnia w Szczytnej.
Dom Wczasowy “Kamela” stworzył nam doskonałe warunki do organizacji sportowego obozu, wysoki standard ośrodka, dobra kuchnia, sala z lustrami, boiska, place zabaw, ogród i nawet specjalnie dla nas klatka do CF Dziękujemy Pani właściciel Elżbiecie Wydrych.

Najważniejsze były oczywiście treningi! Zajęcia karate prowadził jeden z najlepszych trenerów karate tradycyjnego sensei Radosław Olczyk, niegdyś doskonały zawodnik, a dziś powszechnie szanowany trener, wychowawca wielu medalistów MP, ME i MŚ w Karate, BJJ i MMA. Trener Ugym wypracował własną metodę nauczania i prowadzenia zajęć, są nietuzinkowe, ciągle udoskonalane, niezwykle ciekawe i co widać po wieloletnich wynikach jego zawodników skuteczne.

Dziękujemy Trenerze!

Zajęcia CF prowadziłem ja i Dawid Borodo CF Trainer Level One, CF Weithlifting Trainer. Doskonaliliśmy technikę, uczyliśmy nowych skilsów i pracowaliśmy nad wydolnością Nasza obozowa grupa osób wiedziała po co przyjechała i naprawdę dawała z siebie wszystko, a nawet więcej Świetnie się z Wami pracowało – dzięki że byliście Czas pomiędzy treningami wypełniała aktywna regeneracja – spacery po górach, ogniska, gry i zabawy dla dzieci i nie tylko, obozowy mam talent przejdzie do historii – Uwaga! niebawem wypłyną taśmy z tego zdarzenia Zwiedziliśmy Uzdrowisko Polanicę Zdrój. Treningi karate prowadzone były z podziałem na grupy wiekowe, karatecy mocno przepracowali cały obóz i dzielnie znosili trudy treningu. Jednym słowem nikt nie wymiękał Duże brawa dla Magdalena Malinowska i Paulina Tuligłowicz-Nowicka, które mimo krótkiego stażu treningowego dawały radę Była Nas dość duża grupa, łącznie 82 osób, dzieci i młodzież z różnych środowisk, ale wszyscy razem trenowali i świetnie się bawili. Dzięki pomocy naszych przyjaciół, darczyńców mogliśmy zabrać na obóz również dzieci z rodzin z problemami, których nie stać by było na pokrycie koszów uczestnictwa, były z nami dzieci z domu dziecka, oraz osoby z niepełnosprawnością, dlatego duże podziękowania dla Naszych Przyjaciół – Sponsorów.

Dziękujemy: Osobom pragnącym zachować anonimowość, Chroma, Stacji Kontroli Pojazdów Kościcki, Niepubliczne Przedszkole Groszki Żary, Laspol – Marta i Grzegorz Ucinek, Poland, N.r.j.N.r.j-Trance, Taniegadżety.pl Kolejny Obóz już za pół roku!!! W międzyczasie na pewno będzie kilka okazji by się spotkać i solidnie potrenować Pozdrawiam Was serdecznie
Sebastian Końcowik


Następnie sensei Sebastian Końcowik, Nikoletta Dzióba i Marcin Kiernal brali udział w  Gasshuku i ITKF Summer Camp w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” . Szkolenie odbywało się w dniach 12-17 sierpnia, a uczestniczyło w nim 350 osób z 13 państw: Armenii, Austrii, Czech, Izraela, Japonii, Litwy, Niemiec, Rosji, Turkmenistanu, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Polski.

Instruktorami ITKF Summer Camp byli: sensei Mahmoud Tabbasi (USA) 7 Dan – członek Zarządu ITKF, wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego Amerykańskiej Federacji Karate Tradycyjnego (AAKF), członek Rady Starszych i Komitetu Doradczego AAKF oraz japońscy instruktorzy: sensei Masakazu Hashimoto 6 Dan (Wado-ryu) i sensei Jyuji Izumi 5 Dan (Shito-ryu).

Treningi Gasshuku prowadził sensei Avi Rokah (USA) 7 Dan – dyrektor ITKF, instruktor Instytutu Karate Tradycyjnego (TKI), a kierownikiem obu szkoleń był sensei Włodzimierz Kwieciński (Polska) 7 Dan ITKF – prezydent ITKF, instruktor TKI, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

W sobotę, 16 sierpnia, Dojo w Starej Wsi odwiedził minister sportu Andrzej Biernat, dla którego uczestnicy szkolenia przygotowali pokaz kata Bassai Dai.